Jak padat na paddleboardu? Jak nalézt?
Další instruktážní video natočené ve spolupráci s Českou Federací Stand Up Paddle a Vodní záchranou službou Lipno, ve kterém jsme se zaměřili na…
Nejlepší, jak začít s windsurfingem, je nějakým základním kurzem ve specializované škole nebo od windsurfaře, který vám to vysvětlí a s prvním vánkem vám neujede někam pryč. Ale pár základních věcí, na které se zaměřit, vám můžeme zprostředkovat i takto online.
Vědět, jakým směrem fouká vítr a zvolit podle toho nástupní místo, je alfa omega. Nasliněný ukazovák není úplně jednoznačný nástroj. Na břehu poznáš směr větru podle věcí okolo – stromy, rákosí, kus látky nebo reklamní vlajka v půjčovně.
Vhodné místo nástupu na břehu je tam, kde vám fouká vítr přímo proti vám. To znamená, že se vám bude dobře vracet zpátky. Vhodné místo je také nějaká přístupná pláž s pozvolným klesáním, aby se vám dobře nastupovalo.
Poznat směr větru na vodě, zvlášť třeba po pádu z prkna, je pro začátečníka na orientaci těžké. Stačí tzv. „vyvlát“ plachtu. Stojíte v základním postoji bokem, plachtu zvednete za lano a vítr vám pomalu stočí plovák do startovací pozice s větrem v zádech.
Optimální rychlost větru pro začátek jsou 2-4 m/s.
Základní postoj na windsupu je bokem a za plachtou. Při změně směru jízdy se to všechno mění. Když přitáhnete plachtu blíže k sobě a nakloníte mírně dopředu, tak zrychlujete. Jízda na windsupu do vytouženého bodu je, pokud zrovna nejedete po větru, neustálé cik-cak stoupání, nabírání výšky. Je dobré mít na očích záchytný bod, kam míříte. Když děláte otočku po větru tzv. halzu s plachtou před sebou, tak výšku ztrácíte a musíte pak znovu nastoupat. Když otáčíte proti větru s plachtou vzadu tzv. ré, tak výšku neztratíte.
Autor článku: Ondra z Pádlujte.cz
Pokud si chcete přečíst celý článek pokračujte kliknutím zde.
Sestavili jsme přehled obchodů, které ti opravdu poradí a pomůžou.
Všichni prodejci