Přeskočit na obsah
Arthur Arutkin šampion APP Race Tour 2018
Reportáže Rozhovory

Arthur Arutkin šampion APP Race Tour 2018

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 19. 12. 2018


S francouzským jezdcem Arthurem Arutkinem (21) jsme se potkali na Kanárských ostrovech na závodech Gran Canaria SUP Challenge a APP SUP Surf v Las Palmas. Aktuální šampion žebříčku světové závodní série APP World Tour, který nechal za sebou i Michaela Bootha anebo Connora Baxtera,  si odskočil na technický závod do 50 kilometrů vzdáleného přístavního městečka Porto de Mogán, kde jsme byli i my a mohli jsme tak udělat tento rozhovor s výborným watermanem. Arthur se na Kanárech především účastnil finálního SUP surfového závodu v hlavním městě Gran Canaria Las Palmas, kde nakonec skončil na vlně ve třetím kole.

Výkonnost tohoto současného předního jezdce se projevila i na 4 kilometrovém technickém závodě na otevřeném moři v pobřežním „chopu“ (rozbouřené hladině). I přesto, že Arthur jel na nafukovacím prkně Fanatic 14‘, coby jezdec zančky Fanatic, umístil se na prvním místě a nechal za sebou všechny závodníky na karbonových boardech.

Rozhovor s Arthurem

Arthure, dnes jsi se účastnil místního závodu, pořádaného 42 násobným windsurfingovým šampionem Björnem Dunkerbeckem, jako čerstvý úřadující šampion APP World Tour na nafukovacím boardu. Proč sis vybral zrovna tento materiál?

Je to jednoduché, nafukovací board je prostě skladný při cestování a já cestuji hodně. Už takhle vezu pevný SUP surfový board a když si chci zapádlovat, tak s „inflatable“ boardem prostě přijedu, rozložím, nafouknu a pak ho zase složím.

Tady na Gran Canarii si hlavně přijel na finálový APP závod v SUP surfu, jaké to bylo?

Jo, vlny byly trochu těžší a už mám po závodě, protože jsem se nedostal do semi-finále, ale užil jsem si to hodně.

Stejně je to výkon, ty jseš přeci především klasický stand up paddle závodník…

To ano, ale také závodím ve windsurfingu. Jezdím vlny.

A děláš ještě něco k tomu, aby ses uživil nebo jsi profesionální závodník?

Ne, jsem profesionální závodník. Mám štěstí na sponzora, který mě podporuje. Ale musím jezdit jak SUP závody, tak právě windsurfingovou sérii.

Zaregistrovali jsme kalendář APP série na rok 2019. Už víš jak bude vypadat tvůj závodní kalendář na příští rok? Pojedeš i Euro Tour? V Praze se uskuteční právě jeden ze závodů Euro Tour, tak tě srdečně zveme…

Pojedu hlavně APP sérii a pak musím v létě trénovat ještě na windsurfu. V rámci Euro Tour mám v plánu jet pár závodů. Díky za pozvání, když mi to vyjde, tak rád přijedu.

Vzkázal bys ještě něco začínajícím SUPerům?

Vzkázal bych jim, aby jezdili na všem, co jde a všude, kde to jde. Sám jsem začínal na vodě, kterou jsem měl hned vedle domova a jezdil jsem každý den.

A kde tě uvidíme teď nejblíž?

Nejblíž budu na APP závodě v Londýně, který se koná v květnu.

Oficiální Facebook fanpage @arthur.arutkin
Instagram #arthurarutkin

Autor článku

Lucie