Přeskočit na obsah
Paddleboardová výzva SUP 11 – X
Novinky Paddleboard

Paddleboardová výzva SUP 11 – X

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 10. 12. 2018

Ultra dlouhé pádování

Jeden z nejultimátnějších závodů na paddleboardu z hlediska ujetých kilometrů i dní je SUP 11-City Tour, na který v roce 2019 vyrazí závodníci již po jedenácté. Při tomto závodě se jede okruh po jedenácti holandských městech, kde jinde než na typických holadských kanálech. V pěti dnech zdolávají účastníci 220 kilometrů většinou v silných povětrnostních podmínkách s deštěm a večer spí v malých kajutách kupeckých lodí.

Je libo non-stop?

Pro velké fajnšmekry je možné tento závod jet i non-stop o týden dříve. Většinou tuto vzdálenost ujedou kolem 30 hodin. Na „Eleven Cities“ vyráží každý rok do Fríska více závodníků a je otevíráno více kategorií, kromě jednotlivců můžete poskládat i štafetu. Výhledy po okolní holandské krajině jsou malebné – širá pole, větrné mlýny, krávy a ovce a jedenáct holandských měst a na tento závod se můžete podívat nebo se ho zúčastnit již v září 2019.

SUP 11 franšíza po celém světě

Myšlenka vícedenního závodu s jedenácti milníky nadchla minulý rok i organizátory na ostrově Ibiza a ve spolupráci s nizozemskými zkušenými pořadateli SUP 11- City Tour zorganizovali v roce 2017 ultimátní závod kolem ostrova Ibiza s názvem Vuelta Ibiza. 125 kilometrů v pěti dnech kolem krásného pobřeží evropského ostrova ve Středozemním moři s denními etapami „pouhých“ 30 kilometrů denně.

Španělsko, Itálie, Thajsko

A koncept SUP 11 bude pokračovat i v příštím roce a znamená SUP 11 – „cokoliv“ a zapojit se může kdokoliv. Dobrodružné a ultimátní pádlování s jedenácti milníky se zformovalo do SUP 11 – X ultimátní výzvy. Pětidení pádlování můžete zažít v roce 2019 opět na Ibize ve Španělsku, ale i na Elbě v Itálii anebo v Thajsku. Základ vychází z pravidel SUP 11 – City Tour, který založila Anne-Marie Reichman – to je ekologie, dobrovolnictví, rovnoprávnost, SUP Clinics – workshopy pro děti a mládež s představením sportu, a princip OHANA (havajsky „rodina“) – ve smyslu přijď jako jedinec a odcházej jako rodina. I v těchto „teplejsších“ stand up pádlovačkách zažijete 5 dní pádlování pro amatéry i profesionály, společné večeře a spaní na lodi.

Na trochu netradiční, ale aktivní a dobrodružné ultimátní SUP túry můžete vyrazit:


Autor článku

Lucie